Viso pasaulio lietuviai kviečiami registruotis į Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, kurios šių metų birželio 30 – liepos 2 dienomis vyks Kaune (kalnų slidinėjimo varžybos – Druskininkuose).

Šių metų žaidynės yra jubiliejinės – dešimtosios. Pirmosios buvo surengtos 1978 metais Toronte, vėliau pasaulio lietuviai rinkosi Čikagoje (1983) ir Adelaidėje (1988), o nuo 1991-ųjų kas ketverius metus susitinka gimtinėje.

Šiemet žaidynių dalyviai išbandys jėgas 20 sporto šakų (badmintono, boulingo, futbolo, golfo, jėgos trikovės, kalnų slidinėjimo, keliautojų sporto, krepšinio, ledo ritulio, lengvosios atletikos, orientavimosi sporto, plaukimo, smiginio, sportinės žūklės, stalo teniso, šachmatų, šaudymo, šaudymo iš lanko, teniso ir tinklinio) varžybose.

„Pasaulio lietuvių sporto žaidynės yra nacionalinės svarbos įvykis, jas globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Be to, žaidynės yra įtrauktos ir į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio paminėjimo renginių kalendorių, – sakė žaidynes rengiančios Lietuvos sporto federacijų sąjungos (LSFS) prezidentas Rimantas Kveselaitis. – Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos (ŠALFASS) iniciatyva 1978-aisiais surengtose pirmosiose žaidynėse dalyvavo 1101 sportininkas iš JAV, Kanados, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Australijos ir Argentinos. Prieš ketverius metus Klaipėdoje vykusiose devintosiose žaidynėse dalyvavo per 3000 žmonių iš 20 valstybių. Kviečiu viso pasaulio lietuvius vėl gausiai dalyvauti žaidynėse ir susitikti gimtinėje.“

Norintys išbandyti jėgas žaidynėse lietuviai jau gali pildyti registracijos formą. Tiesa, šiemet taikoma registracijos naujovė – nepriimamos individualios paraiškos.

„Per Užsienio reikalų ministeriją ir Lietuvos ambasadas, konsulatus išplatinome kvietimą dalyvauti žaidynėse visoms po pasaulį išsibarsčiusioms lietuvių bendruomenėms ir lietuvių klubams. Tad būtent į šias organizacijas turėtų kreiptis visi, norintys dalyvauti žaidynėse, – sakė R. Kveselaitis. – Jei vis dėlto kas nors nežinotų į ką kreiptis savo šalyje, kviečiame apsilankyti tinklalapyje lietuviuzaidynes.lt ir kreiptis tiesiogiai į žaidynių rengėjus. Padarysime viską, kad žaidynėse galėtų dalyvauti visi norintys.“

Užsienio lietuvių organizacijos, sporto klubai ir Lietuvos sporto organizacijos pirmines paraiškas dalyvauti žaidynėse turi pateikti iki kovo 1 d. Vienas dalyvis gali išbadyti jėgas daugiausia 3 sporto šakose.

Komandinėse sporto šakose tarp užsienio lietuvių 1/3 žaidėjų gali sudaryti kitų tautybių atstovai, tačiau jie turi būti nuolatiniai lietuvių komandų nariai.

Užsienio šalių lietuviams sportininkams ir komandų vadovams žaidynių metu organizatoriai padengs nakvynės ir maitinimo išlaidas (apmokamos vieną dieną iki sporto šakos varžybų pradžios, varžybų dienomis ir vieną dieną po varžybų).

„Šios žaidynės yra nuostabi mūsų tradicija, suteikianti galimybę suburti vis labiau po pasaulį išsibarstančius tautiečius, – sakė R. Kveselaitis. – Tad dar kartą kviečiu visus lietuvius aktyviai registruotis į žaidynes ir susitikti birželio 30 dieną Kauno sporto halėje vyksiančios žaidynių atidarymo ceremonijos metu!”


Prisijunkite prie mūsų!