Registracija į 2017 metų Pasaulio lietuvių sporto žaidynes, vyksiančias birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune, artėja prie pabaigos. Dalyviai gali registruotis tik iki kovo 1 d., o šiuo metu jau gautos paraiškos iš 16 šalių, įskaitant Lietuvą, atstovų.

Savo delegatus į žaidynes jau tikrai atsiųs Airijos, Australijos, Baltarusijos, Estijos, Italijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos, Rusijos ir Vokietijos lietuvių bendruomenės.

Pagal užregistruotų dalyvių skaičių populiariausia tarp užsienio lietuvių sporto šaka šiuo metu yra krepšinis, jį ketina žaisti jau 199 ne Lietuvoje gyvenantys tautiečiai. 52 užsienio lietuviai ketina žaisti futbolą, po 30 – boulingą ir dalyvauti plaukimo varžybose.

Iš viso planuojama vykdyti 20 sporto šakų varžybas: badmintono, boulingo, futbolo, golfo, jėgos trikovės, kalnų slidinėjimo, keliautojų sporto, krepšinio, ledo ritulio, lengvosios atletikos, orientavimosi sporto, plaukimo, smiginio, sportinės žūklės, stalo teniso, šachmatų, šaudymo, šaudymo iš lanko, teniso ir tinklinio.

„Tai yra dar tik pirminiai skaičiai, paraiškos šiandien plaukia nuolat, tad ir dalyvių skaičius su kiekviena valanda vis didėja. Planuojame, kad žaidynėse dalyvaus apie 3500 žmonių, per 1000 iš jų turėtų būti užsienio lietuviai“, – sakė Pasaulio lietuvių sporto žaidynes rengiančios Lietuvos sporto federacijų sąjungos generalinė sekretorė Agnė Vanagienė.


Prisijunkite prie mūsų!