Lietuviuzaidynes.lt tęsia rubriką „Lietuvių kilmės sporto žvaigždės“. Antrasis jos herojus – JAV beisbolo žvaigžde tapęs Eddie Waitkus.


Eddie Waitkus

Gyveno: 1919-09-04 – 1972-09-16
Šalis: JAV
Sporto šaka: beisbolas


Būsimoji sporto žvaigždė gimo 1919 metais lietuvių emigrantų šeimoje Bostone. Originalus E. Waitkaus vardas ir pavardė buvo Edvardas Steponas Vaitkus.

E. Waitkaus istorija ir šiais laikais aprašinėjama kaip viena skandalingiausių per visą sporto istoriją.

Beisbolo profesionalo karjerą JAV lietuvis pradėjo būdamas 18 metų, tačiau joje turėjo padaryti pertrauką dėl antrojo pasaulinio karo. E. Waitkus buvo išsiųstas į Filipinus ir dalyvavo kruvinuose susirėmimuose su Japonijjos imperijos karo pajėgomis. Beisbolininkas buvo labai narsus karys ir už tai buvo apdovanotas keturiomis bronzinėmis žvaigždėmis.

E. Waitkus taip pat pasižymėjo intelektu, mokėjo lietuvių, anglų, prancūzų, vokiečių ir lenkų kalbas.

Didele JAV žvaigžde lietuvis tapo, ia 1946 m. pradėjo žaisti Čikagos „Cubs“ komandoje. 1948 m. sportininko karjera pasuko į Filadelfiją, kur ir nutiko įvykis, dėl kurio E. Waitkus yra nuolat minimas įvairiuose pasakojimuose iki šiol.

1949 metų birželio 14 dieną pamišusi lietuvio gerbėja Ruth Ann Steinhagen viešbutyje šovė į sportininką ir jo gyvybę pavyko išgelbėti tik dėl didžiulį medikų pastangų.

Iškentęs keletą operacijų E. Waitkus sugrįžo į beisbolo aikštę, tačiau ankstesnės sportinės formos pasiekti taip ir nesugebėjo.

Lietuvis už Atlanto buvo vadinamas Natūraliuoju („The Natural“), apie jo gyvenimą buvo parašyta būtent taip ir pavadinta knyga. 1984 metais istorija buvo ekranizuota, o filme lietuvio istoriją atkūrė tokios žvaigždės kaip Robertas Redfordas ir Glenn Close.