Trečioji lietuviuzaidynes.lt rubrikos „Lietuvių kilmės sporto žvaigždės“ herojė – Lenkijos snieglentininkė Jagna Marczulajtis.


Jagna Marczulajtis

Gimimo data: 1978-12-15
Šalis: Lenkija
Sporto šaka: snieglenčių sportas
Titulai: Europos čempionė ir vicečempionė, 2 kartus pasaulio jaunimo čempionė


Garsią snieglentininkę su Lietuva sieja tėtis Wojciechas. Jis 1942 metų lapkričio 21 dieną gimė Vilniuje, bet persikėlė gyventi į Lenkijos žiemos sporto sostinę Zakopanę ir tapo vienu geriausių Tatrų kalnų žinovų. W. Marczulajtis buvo aukščiausio lygio kalnų vedlys, gelbėtojas, slidinėjimo ir snieglenčių sporto instruktorius (snieglenčių sporte – vyriausias toks Lenkijoje).

Nieko keisto, kad į žiemos sportą pasuko ir 1978-ųjų pabaigoje gimusi dukra Jagna. Per savo karjerą J. Marczulajtis 14 kartų tapo Lenkijos čempione, 2 kartus – pasaulio jaunimo čempione, po kartą – Europos čempione ir vicečempione, laimėjo du Pasaulio taurės etapus. Lietuvių kilmės Lenkijos snieglentininkė dalyvavo Nagano (1998), Solt Leik Sičio (2002; 4 vieta) ir Turino (2006) žiemos olimpinėse žaidynėse.

Pergalės J. Marczulajtis suteikė tiek žinomumo, kad ji buvo pakviesta dalyvauti Lenkijos TV projekte „Šokiai su žvaigždėmis“, o 2011 metais net buvo išrinkta į Lenkijos Seimą ir dirbo jame iki 2015-ųjų.

Šiuo metu J. Marczulajtis yra 2 dukrų mama, vadovauja savo vardo slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokyklai bei poilsiui skirtai sodybai „Jagnos sodyba“.

Vilniuje gimęs sportininkės tėtis mirė 2014 metais, kai tuometinė politikė buvo Sočio olimpinėse žaidynėse.


Jei straipsnis patiko, kviečiame paspausti „Like“ ar pasidalinti!