Trečioji lietuviuzaidynes.lt rubrikos „Lietuvių kilmės sporto žvaigždės“ herojė – Lenkijos snieglentininkė Jagna Marczulajtis.


Jagna Marczulajtis

Gimimo data: 1978-12-15
Šalis: Lenkija
Sporto šaka: snieglenčių sportas
Titulai: Europos čempionė ir vicečempionė, 2 kartus pasaulio jaunimo čempionė


Garsią snieglentininkę su Lietuva sieja tėtis Wojciechas. Jis 1942 metų lapkričio 21 dieną gimė Vilniuje, bet persikėlė gyventi į Lenkijos žiemos sporto sostinę Zakopanę ir tapo vienu geriausių Tatrų kalnų žinovų. W. Marczulajtis buvo aukščiausio lygio kalnų vedlys, gelbėtojas, slidinėjimo ir snieglenčių sporto instruktorius (snieglenčių sporte – vyriausias toks Lenkijoje).

Nieko keisto, kad į žiemos sportą pasuko ir 1978-ųjų pabaigoje gimusi dukra Jagna. Per savo karjerą J. Marczulajtis 14 kartų tapo Lenkijos čempione, 2 kartus – pasaulio jaunimo čempione, po kartą – Europos čempione ir vicečempione, laimėjo du Pasaulio taurės etapus. Lietuvių kilmės Lenkijos snieglentininkė dalyvavo Nagano (1998), Solt Leik Sičio (2002; 4 vieta) ir Turino (2006) žiemos olimpinėse žaidynėse.

Pergalės J. Marczulajtis suteikė tiek žinomumo, kad ji buvo pakviesta dalyvauti Lenkijos TV projekte „Šokiai su žvaigždėmis“, o 2011 metais net buvo išrinkta į Lenkijos Seimą ir dirbo jame iki 2015-ųjų.

Šiuo metu J. Marczulajtis yra 2 dukrų mama, vadovauja savo vardo slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokyklai bei poilsiui skirtai sodybai „Jagnos sodyba“.

Vilniuje gimęs sportininkės tėtis mirė 2014 metais, kai tuometinė politikė buvo Sočio olimpinėse žaidynėse.