Šį kartą lietuviuzaidynes.lt rubrikoje „Lietuvių kilmės sporto žvaigždės“ pristato lietuvių kilmės Kanados ledo ritulininką Keviną Bieksą.


Kevinas Bieksa

Gimimo data: 1981-06-16
Šalis: Kanada
Sporto šaka: ledo ritulys
Titulai: NHL vicečempionas


K. Bieksą su Lietuva tiesiogiai sieja seneliai – Marija ir Martynas Biekšos iš gimtinės į Kanadą pasitraukę po II pasaulinio karo. Už Atlanto jiems gimė sūnus Alas, Linus ir Gytis, o Aliumi vadintas Alas vėliau 1981-aisiais susilaukė sūnaus Kevino.

Būsimoji ledo ritulio žvaigždė puikiai žinojo savo kilmę ir buvo prižadėjęs močiutei aplankyti gimtinę. Galbūt su Stanley taure, jei ją pavyktų iškovoti.

Pastarosios paties K. Bieksos ir močiutės svajonės įgyvendinti kol kas nepavyko. K. Bieksa profesionalo karjerą pradėjo Vankuverio „Canucks“ komandoje 2005 metų pabaigoje ir žaidė joje iki 2015-ųjų. Arčiausiai svajonės laimėti Stanley taurę lietuvių kilmės ledo ritulininkas buvo 2011-aisiais, kai su Vankuverio komanda pasiekė NHL finalą.Tuomet Vakarų konferencijos finale būtent K. Bieksa pelnė kiek kuriozišką lemiamą įvartį į San Chose „Sharks“ vartus.

Deja, didžiajame finale „Canucks“ po dramatiškos 7 rungtynių kovos turėjo pripažinti Bostono „Bruins“ pranašumą rezultatu 3:4.

2015-aisiais Vankuverio komanda vieną savo simbolių per mainus išsiuntė į Anahaimo „Mighty Ducks“ ekipą, su kuria K. Bieksa toliau siekia savo tikslo. Anahaimo komanda šį sezoną yra viena stipriausių NHL Vakarų konferencijoje ir yra užsitikrinusi vietą atkrintamosiose varžybose.

K. Bieksa visą karjerą yra didele jėga pasižymintis, muštynių nevengiantis ir rezultatyviai žaidžiantis gynėjas. Šį sezoną veteranas per 77 rungtynes pelnė 2 įvarčius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

Lietuvių kilmės ledo ritulininkas turėjo progą pasimatuoti ir klevo lapu papuoštą Kanados rinktinės aprangą. 2014 metų pasaulio čempionate kaimyniniame Minske K. Bieksa buvo Kanados rinktinės kapitonas ir per 8 rungtynes pelnė 2 įvarčius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Deja, sportininkas turėjo susitaikyti su kanadiečiams neįprasta 5-ąja vieta, kai ketvirtfinalyje 2:3 pralaimėjo suomiams.