Lietuviuzaidynes.lt tęsia rubriką „Lietuvių kilmės sporto žvaigždės“. Penktasis šio publikacijų ciklo herojus – žinomas Argentinos regbio žaidėjas Rimas Alvarezas Kairelis.


Rimas Alvarezas Kairelis

Gimimo data: 1974-07-22
Šalis: Argentina
Sporto šaka: regbis
Titulai: pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas, Prancūzijos čempionas


R. A. Kairelis yra lietuvių diasporos, gyvenančios Argentinos sostinėje Buenos Airėse, atstovas. Šio sportininko seneliai buvo lietuviai, iš Lietuvos emigravę į Argentiną. Prestižiniu laikomame La Platos universitete inžinerijos studijas baigęs R. A. Kairelis regbį pradėjo žaisti 7-erių. Skirtingai nei dauguma Argentinos vaikų, jis pasirinko ne futbolo, o ovalo formos kamuolį. Būdamas 18 metų, debiutavo Buenos Airių klube „Pucara“.

2001-aisiais atletas sulaukė europiečių dėmesio ir persikėlė žaisti į elitinę Prancūzijos regbio lygą. Čia R. A. Kaireilis atstovavo vienam seniausių prancūzų klubų „Usa Perpignan“ ir su juo 2009-aisiais tapo Prancūzijos čempionu. Perpinjano klube argentinietis buvo itin gerbiamas. Buvęs šios komandos treneris Olivier Saisset yra sakęs, kad burdamas sudėtį rungtynėms pirmiausiai pasirenka R. A. Kairelio pavardę ir tik tuomet galvoja apie kitus žaidėjus. Įdomu, kad „Pucara“ ir „Usa Perpignan“ buvo vieninteliai klubai, kuriuose rungtyniavo lietuvių kilmės sportininkas.

Aikštėje R. A. Kairelis užimdavo poziciją, angliškai vadinamą „Lock“. Šios grandies žaidėjai pirmiausiai turėdavo stabdyti varžovus, mokėti grumtis ir gerai gaudyti kamuolį.

Garsiausias lietuvių kilmės regbio žaidėjas nuolat buvo kviečiamas į Argentinos rinktinę, jai reguliariai atstovavo 1998-2009 metais ir sužaidė 44 rungtynes.

Lietuvos regbio federacijos prezidentas Rytis Davidovičius teigė, kad R. A. Kairelis buvo vertinamas dėl savo išskirtinio kovingumo: „Tai kietas bei nuožmus žaidėjas, kuris niekada nebuvo linkęs nusileisti varžovams ir eiti į kompromisus, garsėjo užsispyrimu. R. A. Kairelis aukštas ir didelių gabaritų regbininkas, bet gana techniškas, pasižymėjęs puikiu žaidimo supratimu, numatydavęs kelis ėjimus į priekį. Ir degęs didžiule aistra savo sporto šakai. Jei ieškotume analogų futbole, tokio tipo žaidėją galėtume palyginti su Deividu Šemberu.“

Bene didžiausias R. A. Kairelio karjeros iškovojimas yra pasaulio čempionato bronzos medalis, laimėtas su Argentinos rinktine 2007-aisiais Prancūzijoje. Šis čempionatas argentiniečiams buvo puikus. Jie laimėjo grupės varžybas, už nugaros palikdami galingas Prancūzijos ir Airijos rinktines. Ketvirtfinalyje Argentina 19:13 eliminavo Škotiją ir tik pusfinalyje R. A. Kairelio bei kompanijos žygį nutraukė būsimoji pasaulio čempionė PAR rinktinė (13:37). Bet rungtynėse dėl bronzos Argentinos regbininkai dar kartą pranoko šeimininkus prancūzus – 34:10.

R. A. Kairelis žaidė ir 2003-iųjų planetos pirmenybėse Australijoje. Ten argentiniečiams sekėsi prasčiau ir į ketvirtfinalį patekti nepavyko. Šiuo metu 42-ejų regbininkas jau yra baigęs sportininko karjerą.