Į birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune vyksiančias X Pasaulio lietuvių sporto žaidynės atvyks 19 sportininkų.

Pagal 2011-ųjų surašymą, Estijoje gyvena apie 1700 lietuvių. Istorikai sako, kad pirmieji lietuviai Estijoje apsigyveno dar 17-18 amžiuje. Sovietmetį lietuvių Estijoje pradėjo greitai daugėti. Daug jų sudarė iš Sibiro grįžę tremtiniai, kuriems valdžia draudė apsigyventi Lietuvoje.

Bendruomenės vairas – jaunajai kartai

Apie 1970 metus lietuvių Estijoje buvo apie 2500. 1980 metais jie įkūrė Lietuvių draugiją, kuri 1990-aisiais buvo pertvarkyta į Estijos lietuvių bendruomenę.

Šių metų balandžio mėnesį bendruomenės vadovybėje įvyko pasikeitimai.

„Mūsų tautinės pakraipos nueitas kelias yra aukštai vertinamas tiek šalyje, kurioje mes gyvename – Estijoje, tiek ir tėvynėje Lietuvoje. Atėjo laikas perduoti bendruomenės tolesnės veiklos vairą jaunajai kartai, ką mes ir padarėme šių metų balandžio mėnesį, kai buvo išrinkta nauja ELB valdyba“, – pasakojo dabar jau buvusi organizacijos pirmininkė Cecilija Rasa Unt.

Didžausia viltis – badmintonininkas

Estijos lietuvių bendruomenės nariai ir dalyvauja Pasaulio lietuvių žaidynėse nuo tada, kai Lietuva ir Estija tapo nepriklausomomis – nuo 1990-ųjų.

Į V Pasaulio lietuvių sporto žaidynes 1995 metais iš Estijos atvyko 5 sportininkų delegacija, o kiekvienose kitose žaidynėse dalyvių skaičius vis didėjo.

„Šįkart Pasaulio lietuvių žaidynėse žaidynėse dalyvaus  19 sportininkų. 6 atkrito paskutinėmis dienomis dėl rimtų priežasčių. Dalyvausime boulingo, smiginio, badmintono, golfo, keliautojų sporto (šiaurietiško ėjimo) rungtyse“, – vardijo buvusi Estijos lietuvių bendruomenės pirmininkė.

Didžiausia Estijos lietuvių sporto viltis – badmintonininkas Rimantas Jurkuvėnas, ne kartą dalyvavęs Žaidynėse ir kas kartą parsiveždavęs medalių. Estijos lietuviai tiki, kad šiemet tradicija nepasikeis.

„Mums miela ir labai laukiama tradicija tapo pačios pasaulio lietuvių sporto žaidynės. Būname laimingi, iškilmingose eitynėse sulaukę dėmesio, o vėliau – malonaus tarpusavio bendravimo, duodančio impulsą lietuvybės stiprinimui. Didžiuojamės  Žaidynių forumo darbuotojų nuoširdumu ir kantrybe. Visa tai ilgam išlieka mūsų  atmintyje ir širdyse“, – sakė C. R. Unt.

Tikisi suburti krepšinio komandą

Estijos lietuvė tikisi, kad naujieji bendruomenės vedliai suaktyvins Estijos lietuvių sportinį gyvenimą ir po ketverių metų į Pasaulio lietuvių žaidynes atvyks dar dilesnė delegacija iš Estijos. Su krepšinio komanda.

„Tikimės, kad naujieji vadovai atras dar daugiau galimybių organizuoti įdomius šiuolaikiškus renginius, o ir lietuviškus sporto klubus. Juk lietuviai ilgai neišbus be krepšinio! Esu įsitikinusi, kad 2021 m. Lietuvoje sulauksite naujos Estijos lietuvių pamainos su puikiais mus šlovinančiais sportiniais rezultatais“, – optimistiškai apie ateitį kalbėjo C. R. Unt.