Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje apdovanotas X pasaulio lietuvių sporto žaidynių šūkio konkurso nugalėtojas. Už pasiūlytą šūkį „Sau. Lietuvai. Pasauliui!“ konkurso prizas – dviratis buvo įteiktas atlikėjui, renginių bei laidų vedėjui Juozui Liesiui.

Šį šūkį, pasibaigus konkursui „Pasiūlyk šūkį ir laimėk dviratį“, balsavimu patvirtino X pasaulio lietuvių žaidynių darbo grupė. Žaidynes organizuojanti Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS) balsavimui buvo pateikusi 3 atrinktus šūkius, antroje vietoje liko „Džiaugsmas susitikti!”, trečiojoje – šūkis „Jungia ir įkvepia!”.

„Sau. Lietuvai. Pasauliui! Šis šūkis puikiai atspingi sporto žaidynių dvasią. Dėkoju visiems dalyvavusiems konkurse ir džiaugiuosi galėdamas įteikti šį dviratį tikrai kūrybingai asmenybei. Tikiuosi susitiksime žaidynėse“, – sakė J. Liesiui dviratį įteikęs žaidynių darbo grupės vadovas, vidaus reikalų viceministras Darius Urbonas.

Konkurso organizatoriai organizaciniam komitetui prieš balsavimą nesakė, kas yra pasiūlytų variantų autoriai, nebuvo autoriaus tapatybė išduota net ir po balsavimo. Todėl laimėtojo vardas ir pavardė tapo nemaža staigmena.

„Jūsų šūkis sulaukė daugiausia palaikymo, nors intriga buvo išlaikyta iki galo, – kalbėjo su J. Liesiu susitikęs vidaus reikalų viceministras. – Labai džiaugiuosi, kad kūrybingi žmonės dalyvauja ir laimi. Turėtų būti geras jausmas tokiu būdu tapti tokio gražaus renginio dalimi. Dabar tūkstančiai žmonių gyvens su tais žodžiais. Džiaugiuosi, kad rodote iniciatyvą, esate renginio dalimi, kad jums rūpi.“

„Mano šūkis yra atsakymai į vieną paprastą klausimą – ką atveria sportas? Mane. Augantį, stiprėjantį, drįsusį, kantrų, atsipalaidavusį, siekiantį, kovojoantį, džiūgaujantį, pavargusį ir vėl jėgų ir naujų gebėjimų sklidiną, kovojantį ir kilnų, gyvybingą, už save ir komandą atsakingą, jautrų ir palaikantį, – taip savo pasiūlyto šūkio idėją paaiškino J. Liesis. – Sportas – nuoširdi meilė sau. Bet ar man to užtenka, ar tikrai sporte randu tik save? Sportuodamas bendrauju, draugauju, tampu kažko gerokai didesnio už mane svarbia dalimi. Aktyvus buvimas kartu sportuojant ir palaikant sportuojančius sujungia. Prisiminkime, kokie mes būname jautrūs, stiprūs, kai medalius kabina mūsų merginoms ar vyrams. Gyvendami sportu esame pulsuojantis įvariausių kartų, gyvybe trykštantis įvairiausių žemės vietų junginys – Lietuva. Ar tai viskas ką atveria sportas? Sportas žmogui – galimybė atverti savo vidinį pasaulį, pažinti ir tapti išorinio pasaulio dalimi. Sportas – galimybė nešti žinią apie save ir mus visus taip margam, taip įvairiam pasauliui. Sau. Lietuvai. Pasauliui!“

Žinomas atlikėjas ir laidų vedėjas teigė, kad Pasaulio lietuvių sporto žaidynės, suburiančios į vieną vietą viso pasaulio lietuvius, leidžia patirti nuostabų jausmą.

D. Urbonas ir J. Liesis (K.Vaitkevičiaus/VRM nuotr.).

„Sportuojant vyksta labai daug svarbių dalykų su mumis ir mūsų mintimis. Mes džiaugiamės būdami kartu Dainų ir šokių šventėse, tačiau būtent sportuodami esame tikrieji mes. Ne nušlifuoti iki bendros dermės judesiai, ne vieni prie kitų prisitaikę balsai, o tie tikrieji, spontaniški, nenuspėjamai reaguojantys ir visada siekantys pasinaudoti savo geriausiomis savybėmis sportininkai, kovotojai, aistringiausi sirgaliai, tiesiog gyvenimu besidžiaugiantys žmonės. Mes suvažiuojame iš įvairiausių kraštų, kad susijungti, dar kartą pabūti kartu, dar kartą išgyventi tą nuostabų jausmą – aš esu Lietuvoje, aš esu tarp savų, aš esu, mes kartu esame mūsų Lietuva“, – dėstė J. Liesis.

Apdovanojimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius ir LSFS generalinė sekretorė Agnė Vanagienė.

X pasaulio lietuvių sporto žaidynės, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui ir sporto metams paminėti, vyks šių metų birželio 30 – liepos 2 dienomis Kaune. Jomis siekiama paskatinti užsienio lietuvius susitelkti ir kartu sportuojant tęsti jaunosios išeivių kartos lietuvybės išsaugojimo tradicijas.

Šis, jubiliejinis renginys pritraukė rekordiškai daug sportininkų – jame dalyvaus daugiau kaip 4 tūkstančiai dalyvių iš 26 pasaulio šalių (Latvijos, Estijos, Lenkijos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Australijos, JAV, Ekvadoro, Urugvajaus, Kanados, Švedijos, Norvegijos, Šveicarijos ir kt.).

Žaidynių programoje – 19 sporto šakų varžybos. Gausiausiai sportininkai dalyvaus krepšinio, stalo teniso, futbolo, šaudymo ir tinklinio varžybose. Taip pat bus varžomasi tokiose šakose kaip kalnų slidinėjimas, keliautojų sportas, tenisas, lengvoji atletika, plaukimas, jėgos trikovė, šaudymas iš lanko, sportinė žūklė ir kt.

Varžybos vyks 22 sporto bazėse Kaune, o kalnų slidinėjimas – Druskininkuose žiemos pramogų komplekse „Snow arena“.

Iškilmingas žaidynių atidarymas vyks birželio 30 d. Kauno Sporto halėje.